Точка зйомки в фотопортреті

Точка зйомки в фотопортреті

tmp42F8-26Точка зйомки в фотопортреті – це ключовий момент процесу, коли ми визначилися з постановкою фігури, світлом і ідейним задумом. Залишилося розташувати фотоапарат щодо моделі і зробити експозицію.

Отже, якими параметрами визначається точка зйомки фотопортрету? Це висота, по відношенню до моделі, відстань  та загальна композиція кадру. Висота регулюється так, щоб не допустити перспективного спотворення, в наслідок якого деформуються пропорції зображення. У фотографів-портретистів є поняття «нормальна точка зйомки», при якій зберігаються нормальні пропорції фігури. Таким чином, якщо фотографуємо портрет головний, потрібно розташувати фотоапарат на рівні очей моделі. Якщо портрет буде поясний, орієнтуйтеся на висоту підборіддя. При поколінному фотопортреті апарат встановлюють на висоту грудей людини. Портрет на весь зріст передбачає розташування точки зйомки на рівні пояса моделі.

Слід так само стежити і за постановкою голови моделі, якщо вона буде занадто опущена, або, навпаки, занадто піднята, то це призведе до спотворення: лоб стане плоским, ніс дуже кирпатим. Це допустимо, якщо ви вирішили зробити дружній шарж, але в більшості випадків такий фотопортрет буде явним браком. Відстань між камерою і об’єктом регулюється згідно з індивідуальними параметрами об’єктивів. Але стандартно прийнята фокусна відстань для фотопортрета дорівнює 75 мм. Ви можете регулювати його самі, тому що різні об’єктиви дають різні ефекти. У тому випадку, якщо ви знімаєте фотопортрет дитини і просто радісної людини, рекомендується потримати загальний настрій різнобарвним, але розмитим фоном. Якщо ж, навпаки, ваш портрет повинен розповісти про людину та її навколишній світ, предмети на задньому плані повинні чітко читатися. Але при цьому фокус має бути на моделі. 

Цікавим же способом для виділення фону (але важливо не втратити його деталізацію) служать фільтри. Експериментуйте, і ви знайдете найнесподіваніші рішення…. Більше інформації тут.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>